Narzędzia, które ułatwią pracę zdalną w Twojej firmie

Narzędzia do pracy zdalnej - sprawdź, z których programów warto korzystać

Mar 26

Duża część firm z branży IT praktykuje pracę zdalną na co dzień, obecnie jednak wiele innych branż musiało dostosować się do takiego trybu pracy. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jakie narzędzia do pracy zdalnej warto wykorzystać, by usprawnić działania w swojej firmie. 

W pracy zdalnej ważna jest dobra organizacja pracy zarówno całego zespołu, jak i każdego pracownika z osobna. Poniższe narzędzia są bardzo pomocne w komunikacji zdalnej zarówno między członkami zespołu, jak i komunikacji z klientami. Jeśli ważna jest dla Ciebie możliwość pracy nad jednym projektem w czasie rzeczywistym z inną osobą, to także znajdziesz coś dla siebie.

Skype

Program Skype oferuje kilka wersji swojego narzędzia. Różnią się one od siebie dostępnymi opcjami oraz opłatami. Standardowy Skype jest dobrym narzędziem dla małych firm, które nie mają potrzeb organizowania dużych konferencji online. Wersje Spotkania na Skype oraz Skype dla firm dają użytkownikom dużo bardziej zaawansowane opcje. M.in. spotkania online na większą ilość osób, możliwość udostępniania ekranu, zaawansowane zarządzanie użytkownikami czy dodatkowe zabezpieczenia danych.

Google Hangouts

Jest to bezpłatne narzędzie od Google. Sprawdzi się w małych firmach, które nie mają dużych potrzeb (takich jak np. współdzielenie ekranu). Hangouts pozwala czatować oraz prowadzić rozmowy video. Możesz tu także przesyłać zdjęcia. Program ten jest darmowy.

Discord

Jest to darmowy program, który oferuje użytkownikom dużo zaawansowanych opcji komunikowania się. W zamyśle przeznaczony jest on dla graczy, jednak doskonale sprawdza się także w pracy zdalnej. Discord umożliwia czatowanie, tworzenie kanałów dla poszczególnych użytkowników, a także rozmowy głosowe. Ponadto możesz udostępniać wybranym osobom lub grupom swój ekran, a także przesyłać pliki.

Trello

Jeśli potrzebujesz rozplanować swojemu zespołowi zadania i na bieżąco monitorować stan ich realizacji, Trello świetnie się do tego sprawdzi. Jest też przydatnym narzędziem do zaplanowania własnej pracy - dzięki Trello nie zapomnisz o żadnym zadaniu.

Google Docs

Dokumenty Google dają możliwość tworzenia dokumentów i pracowania nad nimi w kilka osób w czasie rzeczywistym. Dostępne są dwie opcje - Dokumenty prywatne, które oferują podstawowe funkcje oraz firmowe, które zintegrowane są z pakietem G Suite. Wersja dla firm oferuje dodatkowe zabezpieczenia oraz więcej funkcji dla pracy zespołowej.

Zadarma

Zadarma to wirtualna centrala telefoniczna, która sprawdzi się w firmach obsługujących wiele połączeń telefonicznych. Oferuje wiele użytecznych w firmowym call center opcji, np. przekierowywanie połączeń, dostęp do statystyk, nagrywanie połączeń. W prosty sposób możesz zintegrować ją z systemami CRM oraz innymi programami do komunikacji, np. Messengerem czy Telegramem. System funkcjonuje na komputerach, urządzeniach mobilnych (przez aplikację), a także poprzez przekierowanie na tradycyjny numer telefonu. Zadarma sprawdzi się zarówno w małych biznesach, jak i w dużych firmach obsługujących setki klientów. 

Moqups

Moqups to platforma, za pośrednictwem której możesz tworzyć projekty i wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym razem z innymi użytkownikami. Program ten pozwala tworzyć zaawansowane makiety, modele, diagramy itp. i jest przy tym bardzo intuicyjny. Moqups oferuje różne plany subskrypcji, dzięki którym możesz wybrać pakiet dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Microsoft Teams

Platforma ta w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności. Jej zadaniem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy pracownikami. Microsoft Teams umożliwia grupowe i prywatne czatowanie, video konferencje w bardzo licznych grupach, a także prosty dostęp do dokumentów pakietu Office, które mogą być edytowane przez kilku użytkowników w czasie rzeczywistym.

Czy warto używać narzędzi do pracy zdalnej?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto skorzystać z narzędzi wspomagających pracę zdalną, to odpowiadamy - zdecydowanie warto. Co więcej, często warto zainwestować także w te płatne narzędzia. Są one w stanie bardzo poprawić wydajność pracy zdalnej oraz znacznie usprawniają komunikacje w zespole oraz z klientami. Klienci z pewnością docenią to, że nawet w ciężkich warunkach dbasz o to, by mieć z nimi kontakt. 


Zbyszek

Zbyszek

CEO & Founder

Absolwent Politechniki Śląskiej. Założyciel firmy Pesi, specjalista ds. bezpieczeństwa oraz e-marketingu. Wspiera zespół w programowaniu backendowym. Od wielu lat pasjonat matematyki.